مقالات

جکوزی روباز یا جکوزی سرپوشیده؟

جکوزی روباز یا جکوزی سرپوشیده

چه تمایل شما به داشتن یک جکوزی با گذراندن یک عصر لذت‌بخش در اسپا در فضای باز دوستان یا استراحت در اسپا در داخل سوئیت هتل باشد، تجربیات شما احتمالاً مشابه بوده است. همان‌طور که جت‌های قدرتمند عضلات شما را ماساژ می‌دادند هم‌زمان آب گرم بدن و ذهن شما را آرام می‌کند، هم جکوزی روباز یا جکوزی سرپوشیده، مزایای آب‌درمانی و راحتی را ارائه می‌دهند. صرف‌نظر از اینکه جکوزی شما داخل منزل یا بیرون از منزل است.

تنها تفاوت واقعی بین جکوزی‌های داخلی و خارجی، مکان آن است، جایی که شما برای قراردادن اسپا خود انتخاب می‌کنید، در مورد نصب، نگهداری و نحوه برنامه‌ریزی برای استفاده از جکوزی خود تفاوت زیادی ایجاد می‌کند؛ بنابراین، برای کمک به تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا یک جکوزی روباز یا جکوزی سرپوشیده برای سبک زندگی شما بهترین است در سایت آبگین پول به برسی مزایا و معایب هرکدام می‌پردازیم.

 جکوزی سرپوشیده؛ مزایا و معایب

 جکوزی سرپوشیده؛ مزایا و معایب

حریم خصوصی در هیچ کجا لذت‌بخش‌تر از خانه شما نیست. می‌توانید بدون نگرانی از چشمان کنجکاو از وان آب گرم داخلی خود به حمام بروید. اما نصب یک جکوزی داخلی می‌تواند باعث ایجاد تغییرات بزرگ در خانه و افزایش بودجه شود. در اینجا خلاصه‌ای از تمام مزایا و معایب داشتن یک جکوزی سرپوشیده آورده شده است:

 مزایای داشتن یک جکوزی سرپوشیده

 حریم خصوصی

  قراردادن جکوزی در داخل خانه شما را در برابر نگاه‌های کنجکاو عابران و همسایگان محافظت می‌کند.

 نهایت راحتی

 مطمئناً، اسپاهای داخلی و خارجی هر دو راحت هستند، اما یک آبگرم در خانه شما چیزی فراتر از برداشتن چند قدم اضافی برای استفاده از آن است. می‌توانید در هر زمان از آن استفاده کنید.

 محافظت در برابر عناصر

 هرگز لازم نیست قبل از ورود به جکوزی از ضدآفتاب استفاده کنید یا نگران باد، باران یا برف باشید و آلرژی‌های موجود در هوا نگران‌کننده نخواهند بود.

 فضای استفاده نشده را به حداکثر می‌رساند

اگر خانه بزرگی دارید یا بچه‌هایتان به دانشگاه رفته‌اند یا خانواده‌های خود را بزرگ می‌کنند، ممکن است اتاق بیشتری داشته باشید. نصب یک جکوزی در خانه شما یک اتاق بدون استفاده را به بهشت خصوصی شما تبدیل می‌کند.

 معایب داشتن یک جکوزی سرپوشیده

 معایب داشتن یک جکوزی سرپوشیده

 نصب و نگهداری یک جکوزی سرپوشیده کار ساده‌ای نیست

 نصب موفقیت‌آمیز ممکن است نیاز به برنامه‌ریزی و تغییرات زیادی در خانه شما داشته باشد. حتی ممکن است بخواهید یک پیمانکار عمومی را برای نظارت بر پروژه استخدام کنید. اما بسته به اینکه چگونه برنامه‌ریزی می‌کنید از اسپای داخلی خود استفاده کنید، زمان و هزینه اضافی که برای آن صرف می‌کنید می‌تواند ارزشش را داشته باشد.

 مسیر نصب جکوزی

  جکوزی در همه اندازه‌ها و بیشتر آنها بزرگ‌تر از حد معمول هستند، مانور دادن آنها در راهروها و گوشه‌ها همیشه امکان‌پذیر نیست. قبل از خرید جکوزی، مشخصات آن یا دستورالعمل‌های قبل از تحویل را بررسی کنید و درها و راهروها را در مسیر تحویل اندازه‌گیری کنید. ممکن است لازم باشد تغییرات جزئی یا عمده‌ای در خانه خود ایجاد کنید تا با جکوزی مورد نظرتان مطابقت داشته باشد.

 برای نصب پایه جکوزی به یک‌پایه محکم نیاز دارید

  وقتی آبگرم پر شود، آبگرم شما می‌تواند بیش از 5000 پوند وزن داشته باشد. مگر اینکه بخواهید جکوزی را روی دال زیرزمین خود قرار دهید، کف خانه شما احتمالاً به تقویت قابل‌توجهی نیاز دارد. با یک مهندس سازه یا فروشنده وان آب گرم محلی خود برای راهنمایی در انجام کار سازه‌ای ایمن و موفقیت‌آمیز صحبت کنید.

 لوله‌کشی

 همه اتاق‌های خانه آب جاری ندارند. اگر محل اسپا پیشنهادی شما شیر و سینک ندارد، باید آن را نصب کنید تا بسته به سیستم مراقبت از آب آبگرم خود، حداقل سالی یک‌بار به‌راحتی وان جکوزی خود را تخلیه و دوباره پر کنید.

 زهکشی

 جابه‌جایی اتفاقی آب هنگام ورود، خروج یا جابه‌جایی افراد در یک جکوزی، به‌ویژه هنگامی که جت‌ها روشن هستند، با نظم متوسطی رخ می‌دهد. مگر اینکه زهکشی نصب کنید، آب ریخته شده روی زمین باقی می‌ماند و می‌تواند آسیب‌های پرهزینه‌ای ایجاد کند. اگر زهکشی نصب نمی‌کنید، باید یک شلنگ را به نزدیک‌ترین سینک یا زهکشی داخلی یا خارجی بکشید تا جکوزی خود را تخلیه کنید.

 تأسیسات برق

 برای اتصال جکوزی خود به برق، می‌توانید آن را به یک پریز برق وصل کنید یا مستقیماً از طریق جعبه قطع‌کننده مدار مرکزی خانه خود، آن را به اتصال 220 ولت، 230 ولت یا 240 ولت وصل کنید. اگر پریز دیواری مناسب ندارید، باید آن را نصب کنید. برای جلوگیری از اتصال کوتاه مرتبط با رطوبت، همچنین باید یک قطع‌کننده مدار خطای زمین (GFCI) بین جکوزی و منبع برق خود نیز نصب کنید. یک برق‌کار دارای مجوز باید این کار را انجام دهد.

 تهویه

 آب گرم جکوزی تبخیر شده و رطوبت نسبی هوای اطراف را افزایش می‌دهد. ترکیبی از گرما و رطوبت ممکن است به دیوارپوش، رنگ، گچ یا دیوار خشک شما آسیب برساند و محیط ایده آلی را فراهم کند که در آن باکتری‌ها و قارچ‌های نامطلوب رشد کنند. برای کاهش رطوبت محیط و هرگونه بو، باید روی یک سیستم تهویه کارآمد سرمایه‌گذاری کنید.

 مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آب

 برای جلوگیری از آسیب‌های پرهزینه به کف، دیوارها و سقف اتاقی که جکوزی خود را در آن قرار می‌دهید، باید روی مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آب سرمایه‌گذاری کنید. لوازم جانبی خانه، از جمله مبلمان و لوازم الکترونیکی، باید در برابر آب نیز مقاوم باشند تا از افزایش رطوبت، تراکم و سرریزشدن احتمالی آب جکوزی محافظت شود.

 جکوزی در فضای باز؛ مزایا و معایب

 جکوزی در فضای باز؛ مزایا و معایب

نصب وان‌های جکوزی در فضای باز نسبت به اسپاهای داخلی راحت‌تر و نگهداری آنها ساده‌تر است. به‌علاوه، جکوزی‌های باکیفیت بالا برای مقاومت در برابر عناصر ساخته شده‌اند. مقاوم در برابر آب‌وهوا در مقابل بادوباران و… هستند، درحالی‌که روکش‌های وینیل سنگین از فضای داخلی جکوزی شما محافظت می‌کنند. جنبه‌های منفی اندکی وجود دارد. در اینجا نکات مثبت نصب جکوزی در فضای بازآورده شده است.

اگر علاقه به طراحی استخر روباز دارید این صفحه را مطالعه کنید.

 مزایای داشتن یک جکوزی در فضای باز

 تحویل و نصب آسان‌تر

 نصب یک جکوزی در حیاط‌خلوت یا روی عرشه راحت‌تر از خانه شما است. درحالی‌که هنوز نیاز به نصب فونداسیون و ایجاد اتصالات الکتریکی موردنیاز در فضای باز دارید، هزینه کلی نصب باید کمتر باشد. حتی اگر مجبور شوید بخشی از حصار را جابه‌جا کنید تا جکوزی به محل خود برسد، بهتر از جابه‌جایی دیوار است.

 تهویه باز در بیرون

 لازم نیست نگران تهویه مناسب باشید. هر رطوبت بیش از حدی که جکوزی شما ایجاد می‌کند توسط باد منفجر می‌شود و هیچ اثر منفی روی محیط شما نخواهد داشت.

 زهکشی طبیعی

 برخلاف نصب وان جکوزی در داخل خانه، هنگام تعویض آب اسپا در فضای باز، نگرانی کمتری در مورد زهکشی خواهید داشت. اگر جکوزی فضای باز خود را در فاصله کوتاهی از محل زهکشی طبیعی قرار دهید، می‌توانید نیاز به نصب زهکشی را از بین ببرید.

 تنظیم زیبا

 چیزی در مورد استراحت در طول سال در یک اسپا در فضای باز وجود دارد که یک اسپای سرپوشیده نمی‌تواند با آن رقابت کند. در یک جکوزی حیاط‌خلوت، می‌توانید محوطه‌سازی خود را زیبا کنید، غروب خورشید را تماشا کنید، به آواز پرندگان گوش دهید و عطرهای مختلف فصول را استشمام کنید. شما با محیط خود یکی خواهید شد.

 معایب داشتن جکوزی در فضای باز

داشتن یک جکوزی در فضای باز دارای معایب زیادی نیست، بنابراین مزایا به‌راحتی نظر شما را جلب می‌کند. با این اوصاف، قبل از تصمیم‌گیری در مورد یک جکوزی در فضای باز، باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

 حریم خصوصی

  اگر شما بتوانید همسایگان خود را از جکوزی حیاط‌خلوت خود ببینید، آنها می‌توانند شما را ببینند؛ بنابراین، اگر خواهان حفظ حریم خصوصی هستید، باید یک حصار نصب کنید یا در محوطه‌سازی خود خلاق باشید. درختان و درختچه‌ها می‌توانند زیبایی را اضافه کنند.

 راحتی کمتر

 برای لذت‌بردن از جکوزی باید بیرون بروید، در زیر نور آفتاب و زمانی که هوا سرد یا باران است. همچنین باید برای تست و تنظیم آب آبگرم، تمیزکردن فیلترها و انجام کلیه تعمیرات به بیرون بروید.

اگر علاقه به ساخت استخر از صفر تا صد را دارید این صفحه را مطالعه کنید.

جکوزی روباز یا جکوزی سرپوشیده

جکوزی روباز یا جکوزی سرپوشیده هر دو عالی هستند. برخی از تولیدکنندگان جکوزی، سیستم‌های سرگرمی استاندارد را با امکان ارتقای ارائه می‌دهند. آیا می‌خواهید بازی فوتبال را از داخل جکوزی خود تماشا کنید؟ می‌توانید این کار را با اضافه‌کردن یک مانیتور تلویزیون HD انجام دهید.

انتخاب اینکه آیا جکوزی خود را در داخل یا خارج از منزل قرار دهید تا حد زیادی به نحوه استفاده از جکوزی جدید خود بستگی دارد. اکنون که مبادلات هر مکان را می‌دانید، می‌توانید تصمیم بگیرید که برای سبک زندگی شما کدام نوع جکوزی مناسب است و درباره ویژگی‌ها و گزینه‌های موجود با مجموعه‌ها و مدل‌های مختلف جکوزی بیشتر بدانید.

منبع: hotspring

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *