اصول طراحی استخر

در طراحی استخر ایده آل نکاتی وجود دارد که باید به آن دقت ویژه ای شود در این مقاله سعی میکنیم به این نکات ببپردازیم. شرکت آبگین پول با داشتن کادر مجرب طراحی و معماران با تجربه به شما کمک میکند تا به هدف خود برای داشتن یک استخر زیبا برسید.

مراحل طراحی استخر:

1: برنامه فیزیکی

برنامه فیزیکی اصلی ترین عامل طراحی استخر میباشد به خصوص در بحث اجرای استخر عمومی شما با داشتن برنامه فیزیکی پروژه خود را آگاهانه و با برنامه جلو میبرید.بررسی نمونه های خارجی و داخلی و تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف آنها . همچنین استخراج استاندارداهای لازم با توجه به ظرفیت استخر شما و نوع کاربری آن از جمله (استخر تفریحی. استخر شیرجه . استخر ورزشی. استخر ویلایی و ……) از جمله عواملی هستند که برای طراحی لازم و ضروری میباشد. در ذیل این متن نمونه  های از جداول و استانداردهای استخر را برای شما نمایش داده ایم.

برش عمودی از یک استخر شنای عمومی و تفریحی دارای تخته شیرجه:

ابعاد و اندازه های استخر شنای عمومی و تفریحی دارای تخته شیرجه:

جدول تعداد پله در استخر نسبت به عمق:

جدول دما و رطوبت انواع استخر:

ابعاد استخر مسکونی:

2- بررسی و خواسته های کارفرما:

در گام دوم طراحی شرکت آبگین پول خواسته های کارفرما را با دقت تجزیه و تحلیل نموده و بر اساس خواسته های کارفرما مشاوره ای  ارایه میکند.

3- کانسپت و طرح اولیه و تلفیق آن با معماری ویلا و اقلیم منطقه

در این مرحله از طراحی طراح با در نظر گرفتن پارامترهای بالا  شروع به طراحی اولیه میکند. شرکت آبگین پول در طول روند طراحی کانسپتها و طرحهای پیشنهادی را به صورت سه بعدی و رایگان در اختیار کارفرما قرار داده تا کارفرما به نتیجه دلخواه خود برسد.

طراحی استخر

4: تهیه نقشه های اجرایی و تاسیسات

 

در این مرحله و پس از به نتیج رسیدن طرح شرکت آبگین پول موظف به ارایه کلیه نقشه ها به کارفرما میباشد تا از روند اجرای کار مطلع باشد.