مقالات

طراحی اطراف استخر با ایده های جدید

طراحی اطراف استخر

طراحی اطراف استخر،استخرهای امروزی فراتر از شکل سنتی بیضی یا مستطیل هستند.کاملاً قابل تنظیم هستند تا با طراحی استخر مدرن رویاهای شما مطابقت داشته باشند.در یک روز گرم یا شب دلپذیر، در استخر خود غوطه ور شوید.از رنگ‌ها، نورپردازی، کابین‌ها و دکور، شروع به برنامه‌ریزی برای اقامت کنید.زیرا هرگز نمی‌خواهید استخر شگفت‌انگیز خود را ترک کنید.

طراحی اطراف استخر اطراف استخر گیاهان اطراف استخر ایده طراحی اطراف استخر

طراحی اطراف استخر شما در نهایت با این هدف است که آن را چیزی فراتر از یک استخر شنا کند.امکاناتی مانند عرشه، مبلمان، سنگفرش، نورپردازی و گیاهان بیفزایید.همچنین با حصول اطمینان از عدم نفوذ امکانات ایمنی مانند حصار و دروازه، می توان فضایی زیبا، ایمن و لذت بخش ساخت.

استخر یکی از مکان های مورد علاقه در جامعه مدرن است. آنها نه تنها نقطه کانونی در تابستان هستند، بلکه ظاهری مجلل به ملک می دهند. به همین دلیل است که باید با برخی از ایده های واقعا منحصر به فرد تزئین استخر آشنا شوید.

بعد از ساخت استخر،نیاز به ایده‌هایی برای طراحی اطراف استخر خود هستید.چه چیزی در تابستان می‌تواند،فریبنده‌تر از یک استخر شنا باشد که در نسیم بعد از ظهر به آرامی موج می‌زند؟به خصوص زمانی که جذابیت پایدار یک استخر، با طراحی مدرن اطراف ان،برای  استراحت نمیتواند ارامشبخش نباشد.

اگر می خواهید اطراف استخر شنا را زیباتر کنید،بهتر است که کاملا این مقاله را مطالعه کنید تا با طراحی های مختلف اشنا شوید.

ارتقا عرشه در طراحی اطراف استخر

یک ناحیه کسل کننده در اطراف استخر می تواند آن را عادی جلوه دهد. اگر می‌خواهید ظاهر استخر خود را زیباتر و مدرن ترکنید می‌توانید عرشه استخر خود را با استفاده از بتن تزیینی با رنگ‌ها و طرح‌های جذاب بازسازی کنید.

1.استفاده از کاشی و سنگ

با توجه به اصول طراحی اطراف استخر گزینه های دیگری عبارتند از کاشی های رنگارنگ در اشکال و اندازه های مختلف، چوب کامپوزیت و پوشش چوبی تحت فشار. تاریخچه طولانی استخرهای شنا ثابت می کند که سنگ طبیعی و سنگ فرش های تزئینی مواد عالی برای ساخت عرشه استخر هستند.

2.قرار دادن جایگاه

شما میتوانید در طراحی اطراف استخر خود روی برخی از مبلمان استخر سرمایه گذاری کنید تا استخر شنا را زیباتر و در عین حال کاربردی تر کنید.همچنین ایجاد چند ارتفاع صندلی است. شما می توانید یک عرشه کامپوزیت بسازید که دارای چندین سطح است یا از بلوک های منظره برای ایجاد پله ها و نیمکت ها استفاده کنید.

3.سایه بان در طراحی اطراف استخر

حتی عاشقان آفتاب در روزهای گرم به یک نقطه سایه نیاز دارند. به جای بیرون آمدن از استخر، اضافه کردن یک پایه چتر به طراحی استخر خود به شناگران امکان می دهد از اشعه های خورشید آسوده خاطر شوند. همچنین میتوانید برای ایجاد سایه یک آلاچیق کوچک در نظر بگیرید. می‌توانید برای داخل الاچیق از صندلی یا نیمکت های سنگی استفاده کنید.یا در زیر الاچیق یا سایه بان یک ناهار خوری مدرن و شیک بسازید.

4.اتش برای روز های سرد

شما میتوانید روزها و شب ها را با ویژگی های آتش،اطراف استخر خود را گرم کنید. در شب های خنک تر، گرما و همچنین نور اضافی را اضافه می کند. از شومینه های فضای باز، چاله های آتش و کاسه های آتش، می توانید مدت ها پس از غروب خورشید استخر خود را سرگرم کرده و از آن لذت ببرید.

5.صخره یا ابشار

با افزودن عناصر طبیعی به طراحی استخر خود، قرار جزیره خصوصی خود را ایجاد کنید. دیواره های سنگی و آبشارهای لایه ای می توانند با ایجاد جذابیت و بافت، ظاهر استخر شما را به طور کامل تغییر دهند.

طراحی اطراف استخر اطراف استخر طراحی استخر

6.استفاده از منحنی در طراحی اطراف استخر

طراحی های مدرن استخر به شما این آزادی را می دهد که در شکل استخر خود خلاق باشید. از پیروی از الگوی یک عرشه یا پاسیو موجود گرفته،تا خلاقیت کامل و شخصی سازی استخر خود که منحنی ها، لبه ها و خطوط را نشان می دهد. حتی تغییر ارتفاعات، استخر شما می تواند شکل خاص خود را به خود بگیرد.

روشنایی و نور در طراحی اطراف استخر

نورپردازی کنار استخر از نظر بصری جذاب تر به نظر می رسد. به راحتی می توانید مشعل های تیکی و چراغ های رشته ای را نصب کنید. این کار استخر را روشن‌تر و جذاب‌تر می‌کند و می‌توانید در شب نیز از آن لذت ببرید.

گزینه دیگر اضافه کردن چراغ های رنگارنگ ضد آب در استخر است. یکی از حقایق جالب در مورد استخرها این است که لامپ‌های UV می‌توانند میکروب‌ها را از بین ببرند، بنابراین نصب آن‌ها شما را قادر می‌سازد تا دو پرنده را با یک سنگ بکشید.

در طراحی اطراف استخر خود با اضافه کردن نورهای فراوان به محوطه استخر،میتوانید مهمانی استخر را تا شب به خوبی ادامه دهید. با مهتابی و با اضافه کردن نورهای ملایم زیر درختان، لبه های استخر یا زیر عرشه ها و پاسیوها. با افزودن چراغ های داخل استخر و آب نماها، قسمت آب را از نور خودنمایی کنید.

انواع نورپردازی استخر

با گذشت زمان چند گزینه برای انواع روشنایی استخر وجود دارد، با این حال این روزها بیشتر چراغ های جدید LED هستند. در اینجا یک مرور کلی از سه نوع چراغ استخر وجود دارد:

  • چراغ رشته ای
  • هالوژن
  • چراغ های LED
چراغ های رشته ای در طراحی اطراف استخر

بیایید با قدیمی ترین و رایج ترین نوع نورپردازی استخر شروع کنیم: رشته ای. در اوج خود، این تنها گزینه در اطراف بود.آنها محبوبیت خود را با ظهور گزینه های جایگزین و با دلایل خوب از دست داده اند. لامپ های رشته ای نیاز زیادی به تعویض دارند (گاهی اوقات تا سه بار در سال: یک لامپ رشته ای متوسط بین 800-1200 ساعت کار می کند) و برای روشن کردن استخر به تعداد زیادی از آنها نیاز دارید.

لامپ های هالوژن در طراحی استخر

این لامپ ها مصرف انرژی بسیارکمی دارند.و  ارزان تر و تمیزتر از چراغ های رشته ای است، زیرا آنها تا 20٪ انرژی کمتری مصرف می کنند. آنها همچنین عمر طولانی تری دارند (تقریباً 2500 ساعت)، بنابراین نیاز به تعویض کمتری دارند.از نظر جنبه فنی باید بگوییم که آنها تقریباً شبیه به لامپ های رشته ای هستند.

عیب اصلی هالوژن هزینه خود لامپ است. پس از هزینه اولیه، انرژی ارزان است، اما برای دیدن بازدهی باید از قبل سرمایه گذاری کنید.آنها همچنین ظاهر مشابهی به لامپ های رشته ای در شب دارند.

چراغ های LED استخر

با امدن چراغ های LED به سرعت به یکی از محبوب ترین ها تبدیل شد.چراغ های LED حتی بازده انرژی بیشتری نسبت به هالوژن ارائه می دهد.)چراغ6 LED واتی شبیه هالوژن 100 وات است )چراغ های LED بیشتر از هر دو چراغ های رشته ای و هالوژن دوام می آورد و به همین دلیل کمتراز چراغ رشته ای استفاده می کنند،

نور چراغ (LED) همچنین مشکل رنگ سبز رنگ استخر شما را در شب حل کرده اند. ناگفته نماند که با LED می توانید گزینه های رنگارنگ را نیز دریافت کنید. اگر می خواهید استخر خود را روشن کنید، با استفاده از رنگ های مختلف این چراغ ها مثل بنفش، نارنجی و آبی و همچنین قرمز، زرد و سفید انجام دهید.

اصول طراحی اطراف استخر اطراف استخر طراحی اطراف استخر

نقش گیاهان در طراحی اطراف استخر

انتخاب کاشت مناسب در اطراف استخر شما می تواند چندین مزیت کلیدی داشته باشد که در ایجاد یک منطقه استخر عالی کمک زیادی می کند

یک منطقه با شکوفه های زیبا ایجاد کنید

با توجه به این واقعیت که در ماه‌های تابستان زمان زیادی را در اطراف استخر خود می‌گذرانید، داشتن درختان و درختچه‌هایی که در حین گذراندن زمان در محوطه استخر شکوفه می‌دهند، به جذابیت زیبایی می‌افزاید. البته در مورد زمان گلدهی تغییرات زیادی وجود دارد. برخی از گیاهان ممکن است فقط یک بار شکوفا شوند در حالی که برخی دیگر دوباره شکوفا خواهند شد.

از گیاهانی که نگهداری بالایی دارند خودداری کنید

انتخاب شما برای طراحی منظر استخر نیز باید گیاهانی باشد که نگهداری آنها آسان باشد. شما می خواهید استخر شما به نوعی خلوتگاه برای استراحت باشد.آخرین چیزی که می خواهید این است که ساعت ها درگیر نگهداری باشید زیرا گیاهانی را انتخاب کرده اید که نیاز به مراقبت زیادی دارند.

با داشتن گیاهانی ساده و زیبا که به مراقبت کمتری احتیاج دارند به شما کمک می کند تا گیاهان خود را در بهترین شکل ممکن نگه دارید به طوری که تنها کاری که باید انجام دهید این است که هنگام شنا یا استراحت در کنار استخر از آنها لذت ببرید.

در طراحی اطراف استخر گیاهان مقاوم در برابر کلر را انتخاب کنید

در واقع، اکثر گیاهان در برابر کلر و استخر نمک مقاومت می کنند. اما برای ایمن کردن آن و محافظت از گیاهان در برابر پاشیده شدن های تصادفی، حداقل یک متر بین گیاه(از جمله چمن)و استخرکه مزیت بیشتری در نگهداری استخر دارد، بگذارید.

از گیاهانی استفاده کنید که حشرات ناخواسته را دفع می کنند

هیچ کس دوست ندارد که حشرات در حال غوطه ور شدن توسط آنها نیش بزند.پس میتوانید از گیاهانی مثل: نعناع تند،ریحان،علف لیمو با رایحه قوی،گل همیشه بهار و… این گیاهان حشرات مفید را جذب می کند اما بقیه حشرات را دفع می کند.

درختان و بوته هایی را با سیستم های ریشه کوچک انتخاب کنید

برخی از گیاهان دارای سیستم ریشه ای به اندازه کافی بزرگ هستند که دیواره های استخر را بشکند. برای انتخاب درختان و درختچه هایی که در کنار استخرها بکارید، باید نوع ریشه زایی آنها را بشناسید. به طور کلی، هرگز درختان بزرگ را در نزدیکی استخرها نکارید تا حداکثر نور خورشید را دریافت کنید.

سخن پایانی

بعد از ساختن استخر و رعایت اصول طراحی استخر،نیاز به ایده‌هایی برای طراحی اطراف استخر خود هستید.چه چیزی در تابستان می‌تواند فریبنده‌تر از یک استخر شنا باشد که در نسیم بعد از ظهر به آرامی موج می‌زند؟به خصوص زمانی که جذابیت پایدار یک استخر، با طراحی مدرن اطراف ان،برای  استراحت نمیتواند ارامشبخش نباشد.

در حالی که هر استخری با طراوت است، یک استخر با طراحی خوب نیز می تواند ظرافت را به منظره بیاورد . به همین علت با مشاهده کامل این مقاله میتوانید از ایده های گفته شده استفاده کنید و تجربه این حس خوب را به خودتان هدیه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *