مقالات

7 مرحله ساده برای نصب استخر فایبرگلاس

نصب استخر فایبرگلاس

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که نصب استخر فایبرگلاس شامل چه چیزهایی می‌شود؟

در نگاه اول، ممکن است یک پروژه فوق‌العاده پیچیده به نظر برسد. فقط در مورد آن فکر کنید – یک سازه فایبرگلاس از پیش مهندسی شده باید از یک مرکز تولیدی استخرهای تفریحی به حیاط‌خلوت شما منتقل شود و به طور دائم در یک سوراخ حفاری شده قرار داده شود، پرازآب شده و به یک سیستم فیلتراسیون متصل شود که آن را از جلبک‌ها و آلاینده‌ها دورنگه می‌دارد.

درحالی‌که ممکن است این کار برای بسیاری از ما سخت به نظر برسد، حقیقت این است که فروشندگان ما در نصب استخرهای فایبرگلاس متخصص هستند. اکثر آنها سال‌ها تجربه نصب ده‌ها استخر داخلی در انواع موقعیت‌های حیاط پشتی دارند و این روش را به یک علم تبدیل کرده‌اند.

اما برای کسانی که کنجکاو هستند در مورد چه چیزی دخیل هستند، اجازه دهید مراحل نصب استخر داخل زمینی فایبرگلاس را با جزئیات توضیح دهیم:

1. چیدمان استخر:

چیدمان استخر:

به نصاب یک صفحه حفاری برای استخر ارائه می‌شود که اندازه‌گیری‌های دقیق آن کمتر از یک اینچ برای چگونگی ایجاد سوراخ استخر متناسب با مدل خاص است. قبل از شروع حفاری حتماً در مورد قراردادن استخر و هرگونه خواست محوطه‌سازی صحبت کنید تا همه موارد قبل از شروع حفاری در نظر گرفته شود. نصب‌کننده در این مرحله محل قرارگیری استخر در حیاط را مشخص می‌کند.

2. حفاری:

این زمانی است که واقعی می‌شود. همان‌طور که بیل مکانیکی خاک را از بین می‌برند، نصاب از ورق حفاری برای بررسی سطوح حفره در حین حفر آن استفاده می‌کند. ورق حفاری اندازه‌گیری طول، عرض و عمق را ارائه می‌دهد. نصاب استخر باتوجه‌به این مشخصات حفر می‌کند. (با بیش از حد کافی برای نصب لوله‌کشی و لوازم جانبی لازم)

3. تنظیم طبقه:

پس از اتمام حفاری، بستری از شن روی زمین گذاشته می‌شود تا پایه‌ای برای استخر ایجاد کند. میله‌های کف به‌عنوان راهنما برای شیب تنظیم می‌شوند تا فرایند لکه‌گیری را ساده کنند. سپس شن فشرده می‌شود تا از پایداری کف اطمینان حاصل شود.

4. تحویل استخر و قراردادن

تحویل استخر و قراردادن

پوسته استخر زیرزمینی فایبرگلاس بر روی یک تریلر کم‌ارتفاع که به طور خاص برای حمل پوسته‌های استخر طراحی شده است، تحویل داده می‌شود. به همراه استخر شما، تجهیزات فیلتراسیون نیز در این زمان تحویل داده می‌شود.

استخر معمولاً توسط جرثقیل در جای خود بلند می‌شود. برای اطمینان از امکان‌پذیر بودن دسترسی، نصب‌کننده شما معمولاً قبل از نصب از سایت بازدید می‌کند تا طرح یا مسیر دسترسی را ارزیابی کند. پس از پایین آمدن استخر در سوراخ، تمام سطوح بررسی می‌شود تا مطمئن شوید که کاملاً در جای خود قرار دارد و آماده لوله‌کشی و پرکردن است.

5. لوله‌کشی و پرکن:

اصول اولیه لوله‌کشی استخر شامل نصب جعبه کفگیر، نصب اتصالات مکش عمیق و اتصالات برگشتی است. لوله پی‌وی‌سی از این موارد به پمپ و فیلتر نصب می‌شود. ما همچنین نصب یک لوله دسترسی به آب زیرزمینی / انتشار فشار هیدرواستاتیک را توصیه می‌کنیم. پس از تکمیل این مراحل، پمپ، فیلتر و سیستم نمک اختیاری نصب می‌شوند. ماده پس‌پری که معمولاً مورداستفاده قرار می‌گیرد شن‌آست، اما می‌تواند یک پس‌پری قابل روان نیز باشد. استخر از آب پر می‌شود تا فشار و پایداری برابر در دو طرف دیواره‌های فایبرگلاس ایجاد شود.

6. تقویت و باند تیر

پس از پرشدن استخر، میل‌گردهای تقویت‌کننده برای استحکام به محیط استخر متصل می‌شوند. پس از متصل‌شدن میل‌گرد، بتن به ضخامت تقریباً 8 اینچ در اطراف محیط ریخته می‌شود که یک قفل مکانیکی ایجاد می‌کند. این تیرچه پایه/پیوند استخر را بسیار قوی‌تر می‌کند و به پایان پوشش پایداری می‌بخشد که در مرحله بعد می‌آید.

7. مقابله و عرشه

مقابله و عرشه

برای افزایش زیبایی استخر، بسیاری از فروشندگان سنگ‌فرش‌هایی مانند سنگ تراورتن را به بالای استخر و تیرهای باند می‌کنند. پس از نصب سنگ‌فرش ، عرشه به همراه هرگونه محوطه سازی و حصارکشی تمام می شود.

استخر اوقات فراغت شما اکنون به طور کامل نصب شده است و نصاب شما از تمیز بودن سایت اطمینان حاصل می‌کند و آن را به شما تحویل می‌دهد. آنها مراحل اولیه عملیات را با شما مرور می‌کنند تا بتوانید دراسرع‌وقت شنا را شروع کنید.

نتیجه

در مقاله نصب استخر فایبرگلاس در سایت آبگین پول به فرایند نصب استخر فایبرگلاس کامپوزیت پرداختیم که نصب آن نسبتاً ساده و سریع است، به‌خصوص زمانی که در مقایسه با گاهی اوقات آماده‌سازی چندماهه با آستر وینیل و استخرهای گنیت مقایسه می‌شود. این امکان وجود دارد که بسته به آب‌وهوا و برنامه نصاب و طراح منظر شما، از یک حیاط‌خلوت خالی به یک استخر شنای  در عرض چند روز کاملاً تمام شده داشته باشید.

اگر می‌خواهید این تجربه را برای خانواده خود به واقعیت تبدیل کنید، به صفحه طراحی استخر رفته و با ما تماس بگیرید و اجازه دهید شما را با فروشنده استخرهای تفریحی در منطقه خود آشنا کنیم. در کمترین زمان ممکن، می‌توانید تکه‌ای از بهشت را در حیاط پشتی خود داشته باشید.

منبع: leisurepoolsusa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *